RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

SON ZAMANLARDA SIK KULLANDIĞIM 5 KOZMETİK ÜRÜN

Merhaba,

Uzun süredir dönüp dolaşıp aynı ürünleri kullandığımı fark ettim geçen günlerde. Bunun sebebi tabiki 5-10 dk içerisinde makyaj yapıyor olmam. İstemeden kendime bir rutin oluşturmuşum. :)

Şimdi okuyacağınız ürünler doğal olarak benim son zamanlarda sık kullandıklarım ve favorilerim arasına giren ürünler olacak.

The Balm Downboy Allık
Favori Kozmetik Ürünlerim

Son zamanlarda günlük makyajım bu 5'liden oluşuyor. Arada işin içine likit eyeliner giriyor veya rujun rengi değişiyor bazen de sadece o kadar.

-The Balm Downboy Allık: Bu allık bir harika! Cilde çok doğal bir pembelik katıyor.

- Clinique High İmpact Maskara: Kirpikleri simsiyah yapıp çok da güzel dolgunluk veriyor. Bu yüzden çok abartı olmasın diye bir de eyeliner uygulamaya pek yanaşmıyorum.

- Benefit Longwear Powder Far: Mat olduğu için tüm göz kapağında kullanımda ideal. Toz pembe bir rengi olsa da göz kapağında öyle durmuyor.

- Flormar Smoky Eyes Göz Kalemi: Simsiyah ve akmayan bir göz kalemi! Sadece üst kirpik diplerime sürüyorum. Çok sulanan ve güneş gördüğümde şıpır şıpır sular akan bir gözüm olmasına rağmen çok iyi dayanıyor.

- Golden Rose Velvet Matte Ruj 12: Golden Rose'un mat rujlarının üzerine mat ruj tanımıyorum, o kadar söyleyeyim yani.:) 12 numaralı bu rengi de hemen her makyaja uyum sağlıyor.

Favori Kozmetik Ürünlerim
Gördüğünüz gibi bb kremmiş, fondötenmiş vs. yok. Çünkü artık mümkün olduğu kadar uzak duruyorum. Hiç kullanmıyorum diyemem ama zamanla o da olacak inşallah.:)

Sizin son zamanlarda sıklıkla kullandığınız ürünler neler? 

HOŞÇAKALIN...:)
post signature
İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar